• abdullah öcalan

  842.
  (bkz: abdullah öcalan ve 12 amele)
  1 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • abdullah öcalan ve 12 amele

  ?.
  2012 yılına damga vuracak bir film. konusu ise spastik ve en kalitelisinden orospu çocugu olan apo'nun iztop oynarken, topun bir inşaata kaçması ve orada 12 ameleyle karşılaşmasını konu alıyor.
  1 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o c başlığının silinmemesi

  4.
  az önce atatürk o c başlığı silinmiştir geriye (bkz: atatürk o ç) başlığı kalmıştır yetkililere duyrulur ve gerekenin yapılması rica olunur.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o ç

  7.
  ilginç az önce recep tayyip o ç başlığını silen moderasyon buna dokunmamıştır. diğeri için (bkz: atatürk o c)
  1 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o c başlığının silinmemesi

  1.
  ilginçtir duyarlı ve çok çalışkan olan moderasyon. az önce açtığım küfür içermeyen '' recep tayyip erdoğan o ç '' başlığını yasal yönlerden zor kalınmaması tarafından silinmiştir diyerek silmesi ama atatürk o ç başlığına dokunmamış olması ayrı bir ironidir.
  35 -8 ... hasmet ibriktaroglu
 • 5 er beşer

  57.
  --spoiler--
  Artık bir kadının güvenle yaşıyabilmesi için, erkeğe dönüşmesi şarttır. sokaklarda özgürce yürüyemiyor, bi bara tek başına gidemiyor, terk ettiğinde dayaktan öldürülüyor, tecavüz edildiğinde rızası ile yaptı denilip neredeyse suçlu bulunuyorsa kadın, bu dünya erkek bir dünyadır, ve kadının önündeki tek yol erkeğe dönüşmektedir...!

  * 5'er beşer - Ali SUNAL
  --spoiler--
  9 ... hasmet ibriktaroglu
 • damga

  13.
  yönetmenliğini ve senaryosunu seyfi havaeri' nin üstlendiği, ünlü yönetmen ö. lütfi akad' ın yönetmen yardımcısı olduğu 1948 yapımı türk filmi.oyuncu kadrosunda ise sezer sezin, memduh ün, arşavir alyanak, hasan taşdelen, rafet gülerman bulunmaktadır.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • unilever

  16.
  senaryo, yönetmen ve kurgusunu ö.lütfi akad' ın yapmış olduğu 1964 yapımı belgesel.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • 10 kasım 2011

  17.
  gençliğe hitabeyi hayatında okumamış, sınıfında, okulunda, gittiği hastanede duvarında atatürk resmi var mı yok mu bakmamış, istiklal marşından kaçmış, ülke yansa umurunda olmayan, tarihini bilmeyen, kendinden bi-haber, kitapların ön yüzünden temizlenmesine rağmen geçmişi, sesini çıkarmayan adamlar bugün atatürk'ü anıyor.. özlüyormuş, arıyormuş, bekliyormuş..
  çok yavşaksın facebook, evet hep senin yüzünden..
  3 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  2159.
  müge boz için olmamış diyenler sabırla beklemeleri gerektiğini düşünmekteyim. malum dizinin ilk bölümlerinde ezgi asaroglu da donuktu. sonuçta toparladılar senaryoyu ve tam gaz devam eden efsane dizi.
  2 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  2136.
  --ilk bölümlerden--
  Leyla'ya...

  bir mektuba nasıl başlanır bilmiyorum, daha önce hiç mektup yazmadım. ilk okulda 5. ci sınıftayken, o da masus, ellerinizden öper selam ederim diye biten mektuplardı. kimseye mektupta göndermedim. zarfa koyup üst kattaki teyzemlere gönderirdim. işte bende o pulsuz zarflara konmuş mektuplar gibiyim şimdi. nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum. neyse, dur başka şeylerden söz edicektim. gözlerinden mesela, sahi ne renkti gözlerin. seni ilk gördüğümde, işte orada seni görünce böyle tarif edilir gibi bir duygu değil bu. aslında ben sadece özür dilemek istemiştim. bunları seninle konuşmakta istemiştim, hep aklımdaydın ama işte ellerin başkasındaydı. hem zaten gözlerine bakınca konuşamamki ben. herşey için senden çok özür diliyorum ve seni çok seviyorum. ne kadar kolaymış burdan sevmek, keşke gözlerine baktığımda bunları konuşabilseydim, keşke bilebilseydim gözlerinin rengini....

  Mecnun
  --ilk bölümlerden--
  9 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • 6 kasım 2011 kurban bayramı

  4.
  Kimimiz yalnızız, kimimiz üzgün, kimimiz kalabalık ve kimimiz mutlu. Her birimizin ismi farklı olsa da; ortak bir yaramız var sol yanımız da. Her birimizin bu yarayı gizleme şekli farklı olsada; zırhlar kuşanarak, ya da savunmasız kalarak, en çok yastığımız anlar bizi ıslattığımızda.

  Bayramlar eskidendi denir.
  Öyleydi de...

  Eskiden onca şehit vermezdik. Zamlar üst üste gelse de, tüp kuyruğunda beklese de babalarımız, siyah beyaz televizyonun karşısın da birinci marka sigara dumanının esaretinde gözlerimiz yana yana izlesekte TRT de Zeki Müren'i; mutluyduk, özgürdük.

  Bayramlar eskiden güzeldi.

  Çünkü eskiden aşklar, aşk tadındaydı. Birisi bir insana seni seviyorum dedimi evlenilirdi sonunda.. Yada imkansız bir aşkın koynuna metres olunurdu.
  Yatakta bitmezdi sabah donumuzu çekip arkamıza bile bakmadan dört nala kaçtığımız.

  O yüzden bayramlar eskidendi der büyüklerimiz.

  Evet bayramlar eskidendi.

  Yeni bayramınızda, yepyeni yalanlar dolanlar, zamlar, aşktan ırak yatakta biten bekareti bozulmuş düşlerle iyi bayramlar Türkiye...

  Hepimize iyi bayramlar onca şehidin cenazesi, Van da ki göçük altında vefat eden onca vatandaşımızın bahane gösterilerek Cumhuriyetin erdemi 29 ekim kutlamalarının iptal edildiği ama zamların ertelenmek yerine enflasyonun onca katakulleye karşın hala eksilerde gösterilmeye çalışıldığı dönemde ne kadar iyi olunursa o kadar iyi bayramlar Türkiyem...
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • dorothy rodham

  1.
  hillary clinton'un gün içinde vefat eden annesi. şimdi ulusal yas ilan ederler işte.. acun yalakasıda erteler bu sefer programını.. hillary cilinton'nın annesi ölmüş, kurban bayramı iptal olmalı..
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • 29 ekim 2011 törenlerinin iptal edilmesi

  168.
  başbakan ülkede yas ilan eder, kendi 3 düğüne birden gider... ama Olur mu orada çalgı çengi var, dansöz var. işin içinde bayrak varsa, millet varsa, bütünlük varsa, Cumhuriyet varsa günah. Kutlama öyle olmaz. Ne kadar günah, saygı duyun lan Van'da ölenlere.. Şehitlere değil ama. Van da hayatını kaybedenlere.. Bu Cumhuriyetin kuruluşu için savaşan onbinlerce Kürt, Türk, Ermeni zaten böyle iptal edilsin diye hayatlarını feda ettiler. Onları anmamalıyız zaten.. Saygı göstermemeliyiz.! Ne kadar ayıp!

  Düğünde oynayın, davetlere katılın Cumhuriyet eğlencelerini iptal edin. Of küfür etmeyeceğim.
  3 ... hasmet ibriktaroglu
 • 29 ekim cumhuriyet bayramı

  113.
  hayatı sadece televizyonda gördükleri satılmış basından alan,
  ya da sadece zaman gazetesi okuyarak memleket yansa, hava ısındı sanacak ,
  yaptığı tek bok sadece kuru laf olan, burda asıp kesip, yarın osura osura öğlene kadar uyuyacak olan, aklı çalışmayıp sadece klavyesi çalışan,
  ne kadar kişi varsa bi yol alsın şu sözlükten..
  yazılanları anlamak, ne demek istediğini çözmek yerine, dur şurdan bi laf çakayım çabasında olanlar,

  * gereksizsiniz yani. o derece..

  tanım: bundan 100 sene sonra bile kutlanmaya devam edecek olan, halkın bayramı... ne mutlu türk'üm diyene!...

  not-1 : türkiye cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan doğu-batı, kuzey - güney, kürt, türk, alevi, çerkez, laz... insanlarımızın bayramı kutlu olsun...
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • pkk nın kürtçe konuşmadığı gerçeği

  1.
  isimleri türk ismi, yaptıkları açıklamalar, konuşmalar türkçe. adama demezlermi neden kendi dilini kullanmıyorsun diye. ama bu ciğersizlerin dili, dinimi varki böyle bir soru yöneltilsin.

  tanım : alayı o.... ç.... bunların.
  4 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • sadri alışık

  103.
  bu ülkenin en başarılı aktörü, sanatçısı.
  3 ... hasmet ibriktaroglu
 • hasmet ibriktaroglu

  3.
  an itibariyle sözlük ahalisinin arasına karışmış bir ademoğlu olaraktan, herkese sevgi ve saygıyla karışık selamlarını sunar. bu parçada tüm ulu sözlük yazarlarına armağan olsun.

  http://www.youtube.com/watch?v=jb2c63hpJrs
  23 -7 ... hasmet ibriktaroglu
 • yeni şeyler getiriyorum