• kemal sunal hakkında eleştirel entry girmek

  2.
  kemal sunal ile ne alıp veremediğiniz var demek istediğim durumdur. kardeşim bu adam çalmamış, çırpmamış, emeği ile kazanmış, halk tarafından sevilmiş ve halen sevilmekte olan bir insan. zamansız aramızdan ayrıldı bırakın rahat uyusun mezarında.
  6 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  3109.
  41. bölüm fragmanı ile tekrar olaylar olaylar....

  http://www.youtube.com/watch?v=4Q2FvIhRLic
  1 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • bıyıksız kürt kızı

  6.
  abla bıyıklar için bağdem yağı var vereyim mi?

  cem yılmaz
  2 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • trt

  428.
  yayınlayacağı programları 1 hafta öncesinden kurul tarafından onaylanan tv kanalı. şöyle ki özel kanallarda yayınlanacak programın son 5 dakikasında kaset produksiyon şirketi tarafından kanala getirilir ve yayına sokulur. trt de ise program 1 hafta öncesinden çekilip teslim edilmiş olur kanala ve kurul programı işlemden geçirir. örnek vermek gerekirse dün gece leyla ile mecnun'un 40.cı bölümünü biz izlerken, trt 41. bölümü süzgeçten geçirmektedir. yani leyla ile mecnun bu hafta 42. bölümü çekmektedir.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  3047.
  ekşi sözlükte aklı evvel bir yazar adayının, leyla ile mecnun kaldırılsın diyerek kampanya başlattığı fenomen dizi. öncelikle birincisi bu dizinin dini inançları küçümseyici bir kurgusu yok güzel kardeşim, ikincisi diğer kanallarda yayınlanan diziler yayın saatine son 5 dakika kala kanala produksiyon şirketi tarafından yetiştirilir. ancak trt de böyle bir durum söz konusu değil. trt kendi programlarını, dizilerini 1 hafta öncesinden kuruldan geçiyor onaylanıyor. yani güzel kardeşim trt bu geceki bölümü 1 hafta önceden izlemiş bulunmaktadırt, makaslanan sahneler yahut değiştirmeler olmuşmudur bilemem lakin şu bir gerçek ki dizinin yeri sağlam kolay kolay sarsılmaz. sonuç itibariyle buradan tüm l&m ekibine saygı, sevgi ve başarılarının devamını dilerim.
  5 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • laiklik dinsizlik midir sorunsalı

  9.
  laiklik ilkenizden vaz geçerseniz ilahiyat mezunlarına değilde cemaat, tarikat mensuplarını camilere imam olarak atarsınız. bu laiklik maddesini esnettiğiniz an ıraktaki gibi falanca mezhep in camii, falanca tarikatın camisi, falanca grubun camisi diye paramparça oluruz bizler.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • atasını saymayan başbakandan hiçbir şey olmaz

  3.
  helal olsun ya ne güzel konuştu.. sen milletin açken tok yat yetmedi üstüne %100 zam yap kendine kıtlıktan çıkmış gibi ondan sonra da müslümanım diye geçin lanet olsun senin gibi mahluk'a
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • nefret edilen şeyler

  144.
  yahşi cazibenin ''hulusi bey '' i gibi sözlük yazarlarının hayatta nefret ettiği o 3 şey.

  bak evlat ben hayatta 3 şeyden nefret ederim :

  1 - bir ortamda tv izlerken yanımdaki insanın, az önce söylenen bir repliği yüzüme bakıp tekrar etmesi yada bak şunu dedi, bunu dedi demesi.

  2- kot pantolonuna koyulan demir bozuklukların, pantolon katlı iken alındığında o bozuklukların yere düşmesi.

  3- yemek yerken yanındaki kişinin ağzını şapırdatması.
  4 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • türkiye nin milliyetçi bir lidere ihtiyacı var

  13.
  (bkz: türkiye nin insana ihtiyacı var)
  3 ... hasmet ibriktaroglu
 • milliyetçiler orta asyaya dönsünler

  2.
  türkiye cumhuriyeti, göğüsünde iman ve vatan sevgisi olan herkesindir.
  3 ... hasmet ibriktaroglu
 • atasını saymayan başbakandan hiçbir şey olmaz

  2.
  cumhuriyet halk partisinin 6 tane oku var. bu altı ok laf olsun diye, çizilmiş çizgilerden ibaret değil. mustafa kemal atatürk ün, türkiye cumhuriyetinin temeline yerleştirmiş olduğu, ve şuanda bizi bir arada tutan, altı tane temel ilkeden ibarettir.

  ben artık toplumdaki şu yargıdan nefret ediyorum duyduğum zaman. bize birşey olmaz canım, ne olur kralı gelse, isterse amerika gelsin, o gelsin bu gelsin gibi, koskoca roma imparatorluğundan geriye kalan sadece, bir külah dondurma isminden başka bir şey kalmadı. yıkılmaz denilen büyük cihan imparatorluğu osmanlı devletinden, 15 milyon metrekareden, sadece 30 da biri, 20 de biri kaldı. sadece anadolu ve trakya nın bir kısmındayız. asla yıkılmaz, kimsenin gücü yetmez denilen s.s.c. den geriye hiçbirşey kalmadı.hala bölünmekte olan asya cumhuriyetleri var.

  aklımızı başımıza almamız gerekiyor, tabii ki bölünmeyiz, ezilmeyiz diye gurumuzu, onurumuzu yaşıyacağız, 88 yıllık daha demokrasi oturmamış, çok genç ve çok toy bir ülkeyiz. bu umursamazlıkla gidersek, bir gecede ne olduğumuzu bile şaşırtırlar bize, paramparça bir hale geliriz. eğer ki siz cumhuriyetten biraz taviz verdiğinizde, insanların kendi kendini yönettiği bu rejim den taviz verdiğinizde, meclisinizde seçmiş olup ankaraya gönderdiğiniz, milletvekillerine danışılmadan bir gecede kanun hükmünde kararnamelerle, tek bir adam kendi kafasına göre ülkeyi yönetmeye kalkar.
  eğer, siz devletçilik ilkenizden taviz verirseniz 1500 2000 lira işçisine maaş veren, sümerbank ve et balık kurumlarını sattığınız an, özel sektör işte manisa da en güzel örneğini yaşıyoruz. tekel konumuna getirirsiniz devletçilik ilkesinden ödün veriseniz. 6 gün 12 saatten, 800 tl ye çalışmak zorunda kalırsınız.
  eğer ki siz, laiklik ilkenizden vaz geçerseniz ilahiyat mezunlarına değilde cemaat, tarikat mensuplarını camilere imam olarak atarsınız. bu laiklik maddesini esnettiğiniz an ıraktaki gibi falanca mezhep in camii, falanca tarikatın camisi, falanca grubun camisi diye paramparça oluruz bizler.

  eğer ki siz milli duygularınızdan taviz verirseniz, vazgeçerseniz dünyada sözünüzü dinlemeyen, en son fransa örneğinde olduğu gibi, size her ulusal platformda sizi rezil etmeye çalışan bir örnekle karşılaşırsınız.
  eğer ki siz halkçılık ilkenizden vazgeçerseniz, işte yüzde 3 zamla 600 liralık emekli aylığı ile tirtir titreyen 70 yaşındaki amcalarımız, ninelerimiz, teyzelerimiz varken, gece saat te çıkartılan yasaya yüzde yüz zamla 5 milyardan, 8 milyara çıkartılan emekli maaşlarıyla karşılaşırsınız. bunun halkçılıkla hiçbir ilgisi olmadığı gibi, terbiyesizliğin dik alasıdır.
  eğer ki siz son olarak, devrimcilik ilkenizden taviz verir vazgeçerseniz, elin oğlu uzayda koloni kurmaya çalışırken, siz hala yerli oto yapalım mı, yapabilir miyiz, yapamaz mıyız gibilerinden 5. ci dünya ülkesi pozisyonuna gelirsiniz.

  mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarının artık ne kadar büyük bir lider olduğunu herkesin benimsemesi gerekiyor. şuanda ülkede öyle güzel oyunlar oynanıyor ki, bizi tamamen bölmeye, bizi tamamen parçalamaya yönelik oyunlar oynanıyor.
  4 ... hasmet ibriktaroglu
 • atasını saymayan başbakandan hiçbir şey olmaz

  1.
  herkesin izlemesi gereken bir video.

  http://www.youtube.com/watch?v=2akOX2zKB2o
  3 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • sözlük yazarlarının yeni yıl mesajları

  88.
  * 2011 yılı acılarınızla, sevinçlerinizle geride kalarak 2012 daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin.

  * yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun!

  * yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dilerim&

  mutlu yıllar!!

  saygı ve sevgi ile karışık Haşmet ibriktaroğlu
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • arka sokaklar

  515.
  çocuk istismarcılığı yapan dizimsi.

  http://img824.imageshack.us/img824/9664/dfgdfs.jpg
  3 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • 5 er beşer

  65.
  hala beşeriyete giriş diye bir kitap oldugunu sanan bir grup var bu memlekette. arkadaşım öyle bir kitap yok kurgu, senaryo tamamen demek istediğim harika bir dizi.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • insanlar kaça ayrılır

  7.
  ''Aptallara göre insanlar:
  ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8 kategoriye ayrılır.
  Halbuki olay bukadar komplike değildir.
  insanlar sadece 2'ye ayrılır:
  iyi insanlar
  -
  Kötü insanlar ...''
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

  251.
  bu millet -ki türk, kürt, laz, çerkez, zaza...vs hiçbir zaman diz çökmemiştir, çökmeyecektir.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • avrupa avrupa

  12.
  an itibariyle, ipek tuzcuoglu'nun ayrilmis oldugu dizi.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • apo serbest kaldığı gün erdoğan ın özür dilemesi

  1.
  geçmişteki olaylardan özür dileyen başbakan, gün olur böyle bir durumla karşılaşıldığında nasıl kıvırır, kimlerden özür diler diye düşünülesi, tartışılası durum.
  4 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • think

  8.
  yazıları okunası, kalemi sağlam nesildaş yazar.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • yeni şeyler getiriyorum