• sözlük yazarlarının yeni yıl mesajları

  88.
  * 2011 yılı acılarınızla, sevinçlerinizle geride kalarak 2012 daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin.

  * yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun!

  * yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dilerim&

  mutlu yıllar!!

  saygı ve sevgi ile karışık Haşmet ibriktaroğlu
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • arka sokaklar

  515.
  çocuk istismarcılığı yapan dizimsi.

  http://img824.imageshack.us/img824/9664/dfgdfs.jpg
  3 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • 5 er beşer

  65.
  hala beşeriyete giriş diye bir kitap oldugunu sanan bir grup var bu memlekette. arkadaşım öyle bir kitap yok kurgu, senaryo tamamen demek istediğim harika bir dizi.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • insanlar kaça ayrılır

  7.
  ''Aptallara göre insanlar:
  ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8 kategoriye ayrılır.
  Halbuki olay bukadar komplike değildir.
  insanlar sadece 2'ye ayrılır:
  iyi insanlar
  -
  Kötü insanlar ...''
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • kürtlerin önünde diz çökeceğiniz günler yakındır

  251.
  bu millet -ki türk, kürt, laz, çerkez, zaza...vs hiçbir zaman diz çökmemiştir, çökmeyecektir.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • avrupa avrupa

  12.
  an itibariyle, ipek tuzcuoglu'nun ayrilmis oldugu dizi.
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • apo serbest kaldığı gün erdoğan ın özür dilemesi

  1.
  geçmişteki olaylardan özür dileyen başbakan, gün olur böyle bir durumla karşılaşıldığında nasıl kıvırır, kimlerden özür diler diye düşünülesi, tartışılası durum.
  4 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • think

  8.
  yazıları okunası, kalemi sağlam nesildaş yazar.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • abdullah öcalan

  844.
  (bkz: abdullah öcalan ve 12 amele)
  1 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • abdullah öcalan ve 12 amele

  ?.
  2012 yılına damga vuracak bir film. konusu ise spastik ve en kalitelisinden orospu çocugu olan apo'nun iztop oynarken, topun bir inşaata kaçması ve orada 12 ameleyle karşılaşmasını konu alıyor.
  1 -1 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o c başlığının silinmemesi

  4.
  az önce atatürk o c başlığı silinmiştir geriye (bkz: atatürk o ç) başlığı kalmıştır yetkililere duyrulur ve gerekenin yapılması rica olunur.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o ç

  7.
  ilginç az önce recep tayyip o ç başlığını silen moderasyon buna dokunmamıştır. diğeri için (bkz: atatürk o c)
  1 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • atatürk o c başlığının silinmemesi

  1.
  ilginçtir duyarlı ve çok çalışkan olan moderasyon. az önce açtığım küfür içermeyen '' recep tayyip erdoğan o ç '' başlığını yasal yönlerden zor kalınmaması tarafından silinmiştir diyerek silmesi ama atatürk o ç başlığına dokunmamış olması ayrı bir ironidir.
  35 -8 ... hasmet ibriktaroglu
 • 5 er beşer

  57.
  --spoiler--
  Artık bir kadının güvenle yaşıyabilmesi için, erkeğe dönüşmesi şarttır. sokaklarda özgürce yürüyemiyor, bi bara tek başına gidemiyor, terk ettiğinde dayaktan öldürülüyor, tecavüz edildiğinde rızası ile yaptı denilip neredeyse suçlu bulunuyorsa kadın, bu dünya erkek bir dünyadır, ve kadının önündeki tek yol erkeğe dönüşmektedir...!

  * 5'er beşer - Ali SUNAL
  --spoiler--
  9 ... hasmet ibriktaroglu
 • damga

  13.
  yönetmenliğini ve senaryosunu seyfi havaeri' nin üstlendiği, ünlü yönetmen ö. lütfi akad' ın yönetmen yardımcısı olduğu 1948 yapımı türk filmi.oyuncu kadrosunda ise sezer sezin, memduh ün, arşavir alyanak, hasan taşdelen, rafet gülerman bulunmaktadır.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • unilever

  16.
  senaryo, yönetmen ve kurgusunu ö.lütfi akad' ın yapmış olduğu 1964 yapımı belgesel.
  1 ... hasmet ibriktaroglu
 • 10 kasım 2011

  17.
  gençliğe hitabeyi hayatında okumamış, sınıfında, okulunda, gittiği hastanede duvarında atatürk resmi var mı yok mu bakmamış, istiklal marşından kaçmış, ülke yansa umurunda olmayan, tarihini bilmeyen, kendinden bi-haber, kitapların ön yüzünden temizlenmesine rağmen geçmişi, sesini çıkarmayan adamlar bugün atatürk'ü anıyor.. özlüyormuş, arıyormuş, bekliyormuş..
  çok yavşaksın facebook, evet hep senin yüzünden..
  3 -2 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  2165.
  müge boz için olmamış diyenler sabırla beklemeleri gerektiğini düşünmekteyim. malum dizinin ilk bölümlerinde ezgi asaroglu da donuktu. sonuçta toparladılar senaryoyu ve tam gaz devam eden efsane dizi.
  2 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • leyla ile mecnun

  2142.
  --ilk bölümlerden--
  Leyla'ya...

  bir mektuba nasıl başlanır bilmiyorum, daha önce hiç mektup yazmadım. ilk okulda 5. ci sınıftayken, o da masus, ellerinizden öper selam ederim diye biten mektuplardı. kimseye mektupta göndermedim. zarfa koyup üst kattaki teyzemlere gönderirdim. işte bende o pulsuz zarflara konmuş mektuplar gibiyim şimdi. nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum. neyse, dur başka şeylerden söz edicektim. gözlerinden mesela, sahi ne renkti gözlerin. seni ilk gördüğümde, işte orada seni görünce böyle tarif edilir gibi bir duygu değil bu. aslında ben sadece özür dilemek istemiştim. bunları seninle konuşmakta istemiştim, hep aklımdaydın ama işte ellerin başkasındaydı. hem zaten gözlerine bakınca konuşamamki ben. herşey için senden çok özür diliyorum ve seni çok seviyorum. ne kadar kolaymış burdan sevmek, keşke gözlerine baktığımda bunları konuşabilseydim, keşke bilebilseydim gözlerinin rengini....

  Mecnun
  --ilk bölümlerden--
  9 -3 ... hasmet ibriktaroglu
 • 6 kasım 2011 kurban bayramı

  4.
  Kimimiz yalnızız, kimimiz üzgün, kimimiz kalabalık ve kimimiz mutlu. Her birimizin ismi farklı olsa da; ortak bir yaramız var sol yanımız da. Her birimizin bu yarayı gizleme şekli farklı olsada; zırhlar kuşanarak, ya da savunmasız kalarak, en çok yastığımız anlar bizi ıslattığımızda.

  Bayramlar eskidendi denir.
  Öyleydi de...

  Eskiden onca şehit vermezdik. Zamlar üst üste gelse de, tüp kuyruğunda beklese de babalarımız, siyah beyaz televizyonun karşısın da birinci marka sigara dumanının esaretinde gözlerimiz yana yana izlesekte TRT de Zeki Müren'i; mutluyduk, özgürdük.

  Bayramlar eskiden güzeldi.

  Çünkü eskiden aşklar, aşk tadındaydı. Birisi bir insana seni seviyorum dedimi evlenilirdi sonunda.. Yada imkansız bir aşkın koynuna metres olunurdu.
  Yatakta bitmezdi sabah donumuzu çekip arkamıza bile bakmadan dört nala kaçtığımız.

  O yüzden bayramlar eskidendi der büyüklerimiz.

  Evet bayramlar eskidendi.

  Yeni bayramınızda, yepyeni yalanlar dolanlar, zamlar, aşktan ırak yatakta biten bekareti bozulmuş düşlerle iyi bayramlar Türkiye...

  Hepimize iyi bayramlar onca şehidin cenazesi, Van da ki göçük altında vefat eden onca vatandaşımızın bahane gösterilerek Cumhuriyetin erdemi 29 ekim kutlamalarının iptal edildiği ama zamların ertelenmek yerine enflasyonun onca katakulleye karşın hala eksilerde gösterilmeye çalışıldığı dönemde ne kadar iyi olunursa o kadar iyi bayramlar Türkiyem...
  2 ... hasmet ibriktaroglu
 • yeni şeyler getiriyorum